Výhody a nevýhody WordPressu

Výhody a nevýhody WordPressu

WordPress patrí medzi najrozšírenejšie redakčné systémy. Je obľúbený, pretože sa s ním pracuje ľahko. Dá sa prispôsobiť danému užívateľovi a poskytuje veľa funkcií. Tak ako každá vec, aj tento systém má však svoje mínusy. Aké sú hlavné výhody a nevýhody WordPressu?

 

wordpress

zdroj: Pexels.com

 

Výhody

Vhodný pre začiatočníkov

Asi tou najväčšou výhodou WordPressu je to, že je vhodný pre začiatočníkov. Keď sa rozhodnete využívať ho, nepotrebujete ovládať HTML ani CSS. Všetky funkcie si môžete nastaviť pomocou predinštalovaných šablón alebo pluginov. 

 

Je zadarmo

Ak nechcete investovať do redakčného systému, WordPress je pre vás to pravé. Prečo? Pretože je zadarmo a nemusíte nič platiť. Dokonca, zadarmo máte aj veľké množstvo bezplatných šablón. 

 

TIP: 

Chcete posunúť svoj web na vyššiu úroveň? Vyskúšajte platené šablóny. Tie vyzerajú profesionálne. Mnohé taktiež nie sú príliš drahé. 

 

WordPress Builder

Na tvorbu webu môžete použiť aj builder. Ten vám umožňuje vytvoriť web bez akéhokoľvek obmedzenia. Pomocou builderu môžete upravovať stránku či písať text bez používania zložitých kódov. 

Vďaka WordPress builder môžete skúšať aj zaujímavé šablóny s buildrami. Medzi najznámejšie sa radia: 

  • Divi 
  • Themify 
  • Neve

wordpress

zdroj: Pexels.com

 

Nevýhody

Za šablóny platíte pravidelne

Menšia nevýhoda môže nastať pri platených šablónach. Pri kúpe síce zaplatíte jednorazový poplatok, ale pri niektorých pravidelne ročne ešte platíte podporu a aktualizácie. Šablóny sa neustále vyvíjajú. 

Závisí to od jednotlivých typov šablón. Pri niektorých máte podporu v cene dlhšie, pri iných kratšie. Každopádne treba počítať s tým, že ak do budúcnosti chcete mať podporu a aktuálnu verzia, treba si na to pár eur odložiť.

 

Vedeli ste, že …

… WordPress dnes využívajú aj veľké weby a spoločnosti? 

Medzi nimi môžeme nájsť napríklad The New Yorker, Microsoft News, Mercedes-Benz či Sony Music. 

 

Prispôsobíte ho len do určitej miery

Aj keď WordPress vyzerá, že sa dá prispôsobiť presne podľa vás, nie je to úplne tak. Pokročilí užívatelia si ho vedia prispôsobiť maximálne na 98 %. Ak máte nejaké špecifické požiadavky, je potrebné programovanie. 

 

Zhrnutie

Používanie WordPressu je jednoduché a rýchle. Redakčný systém je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých. Poskytuje široké možnosti. Práve vďaka tomu ho využívajú milióny ľudí po celom svete. Nevýhodou sú platené šablóny a pri niektorých zásahoch budete potrebovať profesionálnu pomoc.